Kullanım Alanları

Kestrel Türkiye

Tarım / İnşaat

Tarımda hava herşeydir. Tarım ile ilgilenen bütün profesyonellerin gerçek zamanlı olarak hava değişkenleri konusunda bilgi alması gerekir.

Wind chill ve heat index/nem ölçüm imkanlarıyla Kestrel 3000 hayvancılıkla uğraşanların tercih ettiği ürün olurken, tarım alanındaki uzmanlar Kestrell 3000 ve üstünü tercih etmektedir. Sulama ve golf sahası profesyonelleri ise taşınabilir tripod ile kurularak hava durumu ve rüzgar yönü verilerini ölçen Kestrel 4500'ü tercih ediyorlar.

Havacılık

Havacılık heveslileri ve profesyoneller, havada ve yerde güvenebilecekleri hassas ve hızlı hava durumu bilgilerine ihtiyaç duyarlar. Hava etkenlerinin en sert bir biçimde kendini hissettirdiği havacılıkta, Kestrel Ölçüm Cihazları, ucuş ve paraşütle atlama gibi olayları direk etkileyen rüzgar hızı, hava yoğunluğu, barometrik basınç ve sıcaklığı ölçen en basit ancak hızlı ve doğru ölçüm yapan hava ölçüm cihazlarıdır. İlginç olan ise, havacılıkla uğraşanların çoğu ya Kestrel 1000'i (basit rüzgar ölçer olarak), yada diğer uçtaki tam donanımlı 4000 veya 4500'i seçmektedir. Ancak bilgi bankamızdan tercih ettiğiniz özelliklere uyan ürünleri seçebilirsiniz.

Otomotiv

Havanın, aracın performansını nasıl etkiediğini anlamak performansını en üste çıkarmak için ilk adımdır. Kestrel 4250 Yarış Hava Takip Cihazı hava durumu incelemede yeni nesili oluşturuyor. Hava durumundaki nem, sıcaklık, barometrik basınç gibi etkenlerdeki en küçük değişiklikler, aracınızın performansını doğrudan etkiler. Kestrel Hava Ölçüm Cihazları hızlı bir şekilde doğru bilgi sağlayarak, pist etrafında bir tur atmadan hatta yarışa başlamadan doğru kararları verebilmenize olanak sağlar.

Dunya üzerindeki çoğu yarışcı, ellerinde bulundurdukları büyük, hantal ve pahalı hava ölçüm cihazlarını terk edip yerine portatif Kestrel 4000'i kullanıyorlar. Kestrel yeni ve özellikle onlar için tasarlanan ürününü sunmaktan gurur duyar, Kestrel 4250 Yarış Hava Ölçüm Cihazı. Bu 2000 puanlık veri kayıt kapasiteli bu cihaz ile yarış günlerinin hava durumlarını takip edebilir, gerekli ölçümleri hızlı ve doğru bir şekilde elde edebilirsiniz. Bunun yanında, bilgisayar arayüzü sayesinde kaydedilen verileri ister dizüstü ister normal bilgisayara aktararak, uzun vadeli depolama, uzun vadeli analiz ve görsel çalışmalar kolayca yapılabilir.

Meteoroloji

Amatör hava durumu takipçileri ve profesyonel meteorolojistler Kestrel Ölçüm Cihazlarına aşıktırlar. Parmaklarınızın ucunda saniyeler içinde gece veya gündüz sağlanan ölçüm imkanlarıyla olanaklar sınırsızdır. Çoğu profeysonel meteorolojist, alan çalışmalarında Kestrel Ölçüm Cihazlarını kullanmaktadır ve amatörler ise verilere göre kendi yorumlarını ve incelemelerini yapıp, profesyonellerinki ile kıyaslayabilirler. Fırtına kovalayanlar hareket halinde hızlı ve doğru veriler için Kestrellere güvenirler. Meteoroloji ile ilgilenenlerin popüler seçimi 4000 ve 4500'tür.

İtfaiye

Yangın ve ilkyardım personelinin görevlerini başarılı bir şekilde yapabilmeleri için doğru hava durum bilgilerine ihtiyaçları vardır. Orman yangınlarıyla savaşan itfaiyeciler, eski ve kullanışsız hava durum ölçüm cihazlarını cep telefonu boyutlarında olan Kestrel ile değiştirebilirlerken, yerleşim yerlerindeki yangınlarla uğraşan itfaiye personeli ise merdiveni uzatmadan önce rüzgar hızını Kestrel Ölçüm Cihazları sayesinde ölçebilmektedir. Genellikle itfaiye personelinin seçimi 3000, 3500(Özellikle itfaiye personeli için tasarlanmış) veya 4000 olmaktadır. Zararlı maddeler ile çalışanlar genellikle 4500 kullanmaktadır. Her zaman detaylı ürün bilgilerini inceleyebileceğiniz bilgi bankasını ziyaret etmeyi unutmayın.

İnşaat/ Sanayi

Kestrel Ölçüm Cihazları endüstriyel alanda sayısız farklı şekilde kullanılmaktadır. Hava kalitesi, kuruma zamanları (tuğla, çimento, boya, vb.), ısıtma ve soğutma, gökdelenlerde vinç çalışmaları, patlatma veya elektrik çalışmaları, kaynak ve daha birçok alan, hava hızı, barometrik basınç, heat stress, çiy noktası, su ısısı, wet bulb sıcaklığı, ortalama rüzgar hızı, maksimum rüzgar hızı gibi etkenlerin verilerinin doğru ve hızlı bir şekilde sağlanmasından büyük yarar görmektedir.

Bütün Kestrel modelleri iş yerinizde büyük kolaylık sağlayabiliyorken, bazı Kestrel modelleri, HVAC ve inşaat çalışanları düşünülerek tasarlanmıştır. 4100 veya 4200 otomatik CFM hesaplamalarıyla HVAC profesyonelleri için ideal seçenekler olmaktadır. Kestrel 4300 ise çimento ile çalışan kişiler için buharlaşma hızını ölçerek ACI tablolarını gereksiz kılar. Bunların dışında birçok ölçüm imkanı sunan Kestrel Ölçüm Cihazları, sizin ve ekibinizin işini kolaylıkla ve tek seferde yapmanıza olanak sağlar. İhtiyaçlarınıza göre Kestrel modellerini bilgi bankasından inceleyebilirsiniz.

Askeri Atış

Doğru rüzgar ölçümleri paraşütle atlama noktası güvenliğinden inşaat mühendisliğine veya keskin nişancı ve topçu birlikleri için çok önemlidir. Kestrel 4000 veya 4500 kullanarak hava durum bilgilerini kayıt edilmesi, askeri personelin yerel hava durum bilgilerini takip edip doğru karar verebilmelerine yardımcı olur. Kestrel Ölçüm Cihazları, hobby veya spor amaçlı atıcılar içinde yüksek kullanışlılığı ile öne çıkmaktadır. Spor ve hobby amaçlı atış yapanların tercihleri genelde Kestrel 1000, 2500 veya 3000 olmaktadır. Ancak hem hobby veya spor için atış yapanlardan askeri personele kadar herkesin birleştiği nokta Kestrel Ölçüm Cihazlarının kullanıldığı zor şartlara karşı ne kadar dayanıklı olduğudur.

Eğitim / Bilim

Veri toplama, bilimsel araştırma alanının başlıca konseptidir. Çevre koşullarından herhangi bir şekilde etkilenen bütün bilimsel veya akademik araştırmalar, Kestrel Ölçüm Cİhazlarının sağladığı birçok özellikten faydalanabilir. Kestrel Ölçüm Cihazları, bilimadamları veya akademisyenlerin (Pahalı hava durum takip sistemlerine parası yetmeyen), bilgiler ışığında gerekli inceleme ve anlık veya gelecek için hava durum tahminlerinde bulunabilirler. Herbir Kestrel ile birlikte verilen NIST-sertifikasyonu ve bunu kanıtlayan uygunluk sertifikası ile kullanıcılar Kestrel Ölçüm Cihazlarının, araştırmaları için gereken kesin, hassas ve doğru bilgileri sağladığından emin olabilirler. Kestrel Ölçüm Cihazlarını sınıfta kullanan profesyoneller daha uygun fiyatlı Kestrel modellerini seçerken, bilimsel alanda araştırma yapan profesyoneller yüksek veri depolama kabiliyeti ve ek ölçüm seçeneklerinden dolayı 4000 veya 4500'ü seçmektedir.